0

Technologie

Inteligentny pokój naszego dziecka

Czerwiec 29, 2016 at 12:25 pm By

children-403582_1280

Na czym najbardziej zależy rodzicom? Na bezpieczeństwie ich dzieci. Dbają o nie od narodzin i dokładają wszelkich starań, aby rosły szczęśliwe. Jednak nawet najuważniejszy rodzic czasami popełnia błąd i nie ma w tym niczyjej winy. Badania Instytutu Matki i Dziecka wykazały, że aż 70 procent wypadków dzieci do 5 roku życia zdarza się w domu. Każdy rodzic wie, jak trudno jest zapanować nad energią malca. Mama i tato mają razem tylko cztery ręce, a to zwykle za mało. Co może nam pomóc? Najnowsza technologia.

Pokój najmłodszego domownika to przestrzeń, w której zachodzą najbardziej dynamiczne zmiany. Dziecko rośnie, a więc zmieniają się jego potrzeby, a także wymagania względem swojego pokoju. Kiedy dziecko jest małe rodzice chętnie korzystają z elektronicznej niani. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że dziś możliwości są o wiele większe.

children-403582_960_720Zaawansowany monitoring to opcja skuteczna, ponieważ rodzic może mieć cały czas podgląd do tego, co dzieje się w pokoju dziecka. Oczywiście ncomputer-627220_1280ajlepiej sprawdzi się to w pokoju najmłodszych dzieci – ze względu na ich bezpieczeństwo. Nastolatek podglądany przez 24 godziny na dobę może poczuć się niekomfortowo.

Automatycznie wyłączane urządzenia=zwalczanie potencjalnych zagrożeń

Warty uwagi jest również, zintegrowany z laptopem lub innym urządzeniem, system alarmowy. Wychodząc z domu wiesz, że twoje dziecko jest bezpieczne, a nikt niepożądany nie dostanie się do budynku.

Małe dzieci lubią nieustannie eksplorować przestrzeń – interesują się każdym, nawet najdrobniejszym szczegółem. Wielkie zainteresowania budzą gniazdka, a każdy wie jakim nieszczęściem może skończyć się taka zabawa. Smart home pozwala na odcięcie prądu w wybranych gniazdkach. To świetna opcja, która gwarantuje bezpieczeństwo.

Kontrola dostępu, kiedy maluch zaczyna chodzić

Czytnik linii papilarnych czy klawiatura kodowa, aby dziecko nie weszło tam, gdzie wejść nie może, bo istnieje ryzyko, że zrobi sobie krzywdę. W ten sposób można zamknąć gabinet rodziców, aby dziecko wchodząc do niego nie zniszczyło ważnych dokumentów. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu takich newralgicznych pomieszczeń jak piwnica i strych. Kontrola dostępu to jeszcze dodatkowa opcja, którą można wykorzystać. Domofon zintegrowany z systemem inteligentnego domu posiada funkcję, dzięki której system wysyła SMS-em informację, kto właśnie wchodzi do domu. Rodzice w pracy mogą być zatem spokojni, ponieważ otrzymają informację, kiedy ich dziecko przekroczy próg domu.

Dodaj komentarz